Inhoud

In deze module duik je drie dagen onder in de wereld van de aquatische ecologie. In de eerste dag ga je jezelf verdiepen in de volgende onderwerpen:

  • De bijzondere eigenschappen van water 
  • De geschiedenis van de aquatische ecologie 
  • Bewustwording van waterproblematiek 
  • Ecologische principes 
  • Voedingsstoffen in het aquatische systeem 
  • Wetgeving rondom waterkwaliteit 
  • Ecologisch onderzoek naar oever- en waterkwaliteit.

Aan het einde van deze masterclass kun je:

  • Een flora en fauna onderzoek uitvoeren en de waterkwaliteit bepalen 
  • Resultaten presenteren van je uitgevoerde onderzoek 
  • Een presentatie maken over de geschiedenis van het Nederlandse waterbeheer, de problematiek die speelt binnen het waterbeheer met betrekking tot flora en fauna. 

Tijdens de excursie ga je onder andere een Flora en fauna onderzoek uitvoeren op een locatie die daarvoor geschikte is.

Masterclasses

Deze masterclass is onderdeel van de topopleiding Watermanagement.

Deze topopleiding biedt een unieke combinatie van theorie en praktijk.

Vakdocenten en experts uit de sector werken samen aan de inhoud van de masterclasses. Je gaat bij elke masterclass direct aan de slag op je eigen bedrijf met opdrachten.

Door middel van deze opdrachten wordt de theorie zo ook meteen praktijk. Aan het eind van de opleiding is er een praktijkgericht examen. Gedurende de opleiding krijg je begeleiding van een coach en werk je aan de eindopdracht die aansluit op de organisatie waarvoor je werkt/gaat werken. Hieronder kun je doorklikken naar de betreffende topopleiding of de andere masterclasses:

Topopleiding Watermanagement
Masterclass Waterveiligheid
Masterclass Waterzuivering, circulariteit, energietransitie
Masterclass Stedelijk klimaat en waterbeheer

Je kunt ervoor kiezen om de gehele opleiding te volgen of deel te nemen aan de afzonderlijke masterclasses. Wanneer je ervoor kiest om de gehele opleiding te volgen, neem je deel aan alle masterclasses, excursies en opdrachten die daarbij behoren.

Alleen als je de gehele opleiding volgt:
Ondertussen werk je onder begeleiding van een coach aan je examenopdracht, die van toepassing is op de organisatie waarvoor je werkt. Aan het eind van de opleiding vindt er een praktijkgericht examen plaats. 

Instappen kan je bij de aanvang van elke masterclass. 

Doel

Aan het einde van de masterclass kun je het functioneren van zoete aquatische ecosystemen onderzoeken.

Doelgroep

Voor iedereen die interesse heeft in water en de groene leefomgeving hier omheen.

Afsluiting

Aan het eind van deze masterclass ontvang je een verklaring van deelname.

*Wanneer je deelneemt aan de gehele topopleiding, vindt er aan het eind van de opleiding een praktijkexamen plaats. Indien je hiervoor slaagt, ontvang je een diploma.

@Startdata Vind een datum die past
Hier komt dat iets aan de hand van de data vanuit viper.@

Subsidiemogelijkheden

Een subsidie is mogelijk via het STAP Budget

Bijzonderheden

Voor een losse masterclass is er geen intake, de inschrijving staat open voor iedereen. Er kan deelgenomen worden aan een of meerdere masterclasses.

Voorkennis

MBO-niveau 4 of een niveau 4 werk- en denkniveau. Voor een losse masterclass is er geen intake, de inschrijving staat open voor iedereen. Er kan deelgenomen worden aan een of meerdere masterclasses. Voldoe je niet aan deze eisen en wil je toch deelnemen, neem dan contact op met levenlangontwikkelen@yuverta.nl.