Plantenkennis – gevorderden
Herken 200 gangbare bomen en planten.
In deze praktijkgerichte training leer je 200 houtachtigen en kruidachtigen te herkennen.
Doel
Na het volgen van deze training ken jij de Latijnse naamgeving, de uiterlijke kenmerken en de indeling van het plantenrijk. Ook leer je werken met plantenapps en sites.
Voor wie?
Voor diegene die al basiskennis heeft over planten en hun naamgeving en de toepassing en zijn/haar kennis hierover wil verbreden.
Wat leer je?
- Verbreding Nomenclatuur (Latijnse naamgeving), morfologie (uiterlijke kenmerken) en globale indeling in gewasgroepen;
- Leren werken met plantenapps en sites voor herkenning en toepassingsmogelijkheden;
Herkennen van oa.:
- Bladverliezende heesters;
- Groenblijvende heesters;
- Bomen;
- Coniferen;
- Bollen en knollen;
Opbouw, werkwijze en leerroute
Je begint de training met het herhalen van de indeling in gewasgroepen en de systematiek van naamgeving (nomenclatuur). Vanuit die indeling en systematiek van naamgeving wordt de plantenlijst behandeld.
Je gaat aan de slag met de betreffende planten die in het lokaal aanwezig zijn. Hierdoor leer je meer over zowel de benaming, de kenmerken en eigenschappen van de plant(en).
Tijdens de training toetsen we regelmatig jouw vorderingen en blikken we terug op de vorige bijeenkomst.
Toetsing is op wetenschappelijke en Nederlandse naam. Je komt in aanmerking voor een certificaat als je 65% goed hebt.
Afronding en vervolg
Tijdens de training toetsen we regelmatig jouw vorderingen. Bij een positief resultaat op de eindtoets ontvang je een certificaat.
Heb je nog geen basiskennis? Bekijk dan de training plantenkennis – basis.
Meer weten over de trainingen en opleidingen van Yuverta LLO?
Wij vertellen je graag wat Yuverta Leven Lang Ontwikkelen voor jou kan betekenen. Download of bekijk dan nu de brochure. Onze brochure biedt uitgebreide informatie over ons aanbod, zodat jij de juiste keuze kunt maken die past bij jouw doelstellingen.
Mocht je nog vragen hebben, dan staan onze deskundige adviseurs voor je klaar om je persoonlijk advies te geven. Zij helpen je graag bij het vinden van de perfecte opleiding of training die jouw carrière in de groene sector naar een hoger niveau tilt.
Referenties en ervaringen uit de praktijk
Was een duidelijke cursus. De theorie en praktijk was een mooie afwisseling.
Yves Lodewijks
Begeleider S Heerenloo
Goed, duidelijk, interessant.
Ynske Verstappen
Eigenaar Verstappen aarbeiden
‘De brancheopleiding Aankomend Projectleider beviel mij erg goed. De manier van lesgeven was top, lekker snel, zoals het ook op de werkvloer werkt. Het was goed om Plantenkennis een boost te geven. Bij het stukje Bodemkunde komt meer kijken dan je denkt, heel interessant, ook wat het betreft het bewustzijn in wat je eigenlijk doet.’
Berry Zaad
Projectleider Dak (tuinen) & Gevelbegroeiing. Koninklijke Ginkel Groep.
Startdata
Er zijn op dit moment geen startdata beschikbaar.
Staat je gewenste startdatum of locatie er niet tussen? Schrijf je in voor de wachtlijst of neem contact op.
Gerelateerde opleidingen
Plantenkennis – basis
In deze praktijkgerichte training leer je gangbare bomen, heesters, kruidachtige en vaste planten te herkennen. Ook leer je over de toepassing van het sortiment.
VHG Brancheopleiding – Aankomend hovenier
Wil jij je laten omscholen tot hovenier of ben je al werkzaam in de sector? In deze praktijkgerichte opleiding leer je van vakdocenten hoe een aankomend hovenier werkt en denkt.