Bosmaaien maaien en zagen (studenten)
Leer verantwoord omgaan met de bosmaaier.
In deze basistraining leer je verantwoord omgaan met de bosmaaier tijdens maai- en zaagwerkzaamheden.
Doel
Deze training heeft tot doel om medewerkers verantwoord om te laten gaan met de bosmaaier tijdens maai- en zaagwerkzaamheden. Naast de technische vaardigheid staan veiligheid van de uitvoerende personen en van de omgeving centraal. Daarnaast behaal of verleng je het certificaat voor de bosmaaier.
Voor wie?
- Iedereen die met een bosmaaier werkt.
- Medewerkers van hoveniers- en groenvoorzieningsbedrijven en gemeentelijke groendiensten.
Deze training kan zowel als basistraining of als verlenging worden gevolgd.
Wat leer je?
De deelnemer heeft kennis van de bosmaaier, kan deze bedrijfsklaar maken en onderhouden. Onderdelen die aan de orde komen:
- Typen bosmaaiers
- Snij en zaaggarnituren
- Draagsteller
- Gebruik persoonlijke beschermingsmiddelen
- ARBO-aspecten
- Praktisch werken met de bosmaaier
Opbouw, werkwijze en leerroute
Maaien – dag 1
Het eerste deel van de dag wordt besteed aan theorie. Vervolgens ga je de machine bekijken en o.a. maaigarnituur wisselen. Daarna ga je praktisch werken met verschillende maaigarnituren.
Zagen – dag 2
Het eerste deel van de dag wordt besteed aan theorie. Vervolgens ga je de machine bekijken en o.a. het zaagblad scherpen. Daarna ga je verschillende zaagtechnieken toepassen.
Aan het einde van de training worden kennis en vaardigheden getoetst.
Bijzonderheden
Is je certificaat (bijna) verlopen of ouder dan 5 jaar? Dan is deze training ook geschikt om je kennis op te frissen.
Afronding en vervolg
De training wordt afgesloten met een toets, bij voldoende resultaat ontvang je een certificaat.
Meer weten over de trainingen en opleidingen van Yuverta LLO?
Wij vertellen je graag wat Yuverta Leven Lang Ontwikkelen voor jou kan betekenen. Download of bekijk dan nu de brochure. Onze brochure biedt uitgebreide informatie over ons aanbod, zodat jij de juiste keuze kunt maken die past bij jouw doelstellingen.
Mocht je nog vragen hebben, dan staan onze deskundige adviseurs voor je klaar om je persoonlijk advies te geven. Zij helpen je graag bij het vinden van de perfecte opleiding of training die jouw carrière in de groene sector naar een hoger niveau tilt.
Referenties en ervaringen uit de praktijk
De uitleg is goed, gewoon de hele leermiddag was wel om wat van te leren.
Iwan Sterren
Eigenaar v.d. Sterren
Het was een leerzame en interessante cursus die de nodige achtergrond informatie geeft over kamerplanten.
Jasper Wichers
Medewerker Groencentrum Berlicum
Het was echt een hele goede interessante training.
Arjan Kempen
Verkoopmedewerker EuroTree Green for Life
Startdata
Er zijn op dit moment geen startdata beschikbaar.
Staat je gewenste startdatum of locatie er niet tussen? Schrijf je in voor de wachtlijst of neem contact op.
Gerelateerde trainingen
Motorkettingzagen NKC 1 + 2 (studenten)
Kettingzagen worden voor allerlei doeleinden ingezet. Van houtbewerking, lichte snoeiwerkzaamheden of het korten van brandhout tot het vellen van zware, moeilijke bomen.
Motorkettingzagen NKC 3 + 4 (studenten)
Als je vertrouwd bent geraakt met het gebruik van een motorzaag, is deze training de volgende stap. Het vellen van bomen is een vak.
Klimtechniek in bomen – basis (studenten)
Daar waar hoogwerkers niet ingezet kunnen worden voor het werken in of aan bomen, wordt klimtechniek ingezet. Je leert klimmateriaal beoordelen en gebruiken, waardoor je later op een veilige wijze het werk uit kunt voeren.